Babacan Endüstri ve Kauçuk Ürünleri İmalatı Sanayi Ticaret LTD. ŞTİ.

100.Yıl Bulvarı No: 46, 06370 Ostim, Ankara, Türkey
(+90 312) 385 49 10       info@babacanrubber.com      www.babacankaucuk.com

FİRMA HAKKINDA

Babacan Grup OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde 2500 m2 alanda faaliyet göstermektedir. Grup aşağıdaki şirketlerden oluşmaktadır.

Babacan Kauçuk Yedek Parça Sanayi Ticaret Limitet Şirketi
Babacan Endüstri ve Kauçuk Ürünleri İmalat Sanayi Ticaret Limitet Şirketi
Akmepol Poliüretan Plastik Kauçuk Makine İmalat İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limitet Şirketi

1 - BABACAN KAUÇUK YEDEK PARÇA SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

1986 yılında kurulmuş olan firmamız iş makineleri hidrolik sızdırmazlık elemanları başta olmak üzere bir çok sektöre ait yedek parça satış hizmeti gerçekleştirmektedir. Ürün grupları O-Rıng, X-Rıng, D-rıng, muhtelif contalar, yağ keçeleri, piston keçeleri, muhtelif keçeler, packıngler, titreşim takozları ,v.b. İlk yıllarda ürünleri alanında uzman üreticilerden alarak satış hizmeti veren firmamız 1990’lı yıllardan itibaren uluslar arası pazara açılarak ithalat ve ihracat faaliyetlerini başlatmıştır.Küçük bir işletme olarak faaliyetlerine başlamış olan firmamız müşteri ihtiyaç ve beklentilerini doğru algılayarak ve zamanında teslim prensibi ile çok çabuk ilerleme göstermiştir.

Yönetimin ileri görüşlülüğü ve kararlılığı sayesinde sektörde kendini kanıtlamış olan firmamız 1997 yılında üretime başlama kararı alarak Babacan Endüstri Ltd.Şti kurmuştur.

2000’li yıllar firmamızın tam bir atak yılı olmuştur. Hidrolik kaya kırıcıları , kırıcıların tüm yedek parçaları ve ekskavatörlerin hidrolik yedek parçaları ile metal aksamı da ürün yelpazesine katmıştır. Bu konularda teknik hizmet verebilecek yeterlilikte personel istihdam edilmiştir. Aynı yıllarda kendi showroomunu açmış ürünlerini burada pazarlamaya başlamıştır. 2010 yılında KASTAŞ, 2011 yılında SIMRIT firmaları ile distribütörlük anlaşmaları imzalanarak hizmet çeşitliliği artırılmıştır.

Firmamız sektöründe en çok ürün çeşidini bünyesinde toplayan tek firmadır.Müşterilerimizde ”Hiçbir yerde bulunamayan bir parça BABACAN’da bulunur. ” imajı oluşmuştur. Profesyonel iş anlayışı ile dünya pazarını yakından takip ederek ürün ve hizmet çeşitliliğimizi her geçen gün daha da geliştirmekteyiz.

2 - BABACAN ENDÜSTRİ VE KAUÇUK ÜRÜNLERİ İMALAT SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Firmamız müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarını ulusal / uluslar arası standart ve şartnamelere uygun olarak en kısa zamanda karşılayabilmek amacı ile 1997 yılında kurulmuştur.

Ürün gruplarımız; Yağ Keçeleri, Muhtelif Contalar, O-Ringler, Diyaframlar, Titreşim Takozları, Hidrolik Contalar, Kare Kesitli Halkalar, Kaplinler, D-Ringler, Toz Keçeleri, Packıngler, Muhtelif Kord Bezli Contalar, Körükler vb. Ayrıca müşteri firmalarımızın talep ettiği özel imalatlarımızda mevcuttur.

Ürünlerimizde kullandığımız ana hammadde türleri; Natural Rubber(Doğal kauçuk) , SBR(Stiren Bütadien Kauçuk), Polyisopren Kauçuk, EPDM ( Ethylene propylene di monomere), Chloroprene Polymers (Neopren Kauçuk), NBR polymers, Polyacrylic , HNBR, XNBR, Silicones (Silikon Kauçuk) , Fluorinated silicones (Floro Silikon Kauçuk), Fluorinated elastomers (Viton Kauçuk) başta olmak üzere müşteri firmalarımızın talebi doğrultusunda özel kauçuklardan da üretim yapabiliriz. Ayrıca müşteri firmalarımızın talepleri doğrultusunda Askeri Standartlar(MIL. SPEC), SAE-J, ASTM, DIN, TS…… normlarının yanı sıra müşteri özel şartnamelerine de uygun üretim kabiliyetimiz mevcuttur

Üretimimiz için ihtiyacımız olan tüm makinelerimiz mevcuttur. Sürekli gelişme ve iyileşme programlarımız dahilinde makine kapasitemizi her geçen gün artırarak geliştirmekteyiz.

“KALİTE GÜVEN VE DEVAMLILIKTIR” sloganını benimseyen firmamız kalitenin ve verimliliğin artırılması için 2003 yılında ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistem Belgesini almış ve 2009 yılında ISO 9001:2008 olarak revize etmiştir.

3 – AKMEPOL POLİÜRETAN PLASTİK KAUÇUK MAK. İMALAT İTH.İTR.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

2010 yılında müşteri taleplerinin yönlendirmesi doğrultusunda Poliürethan üretim firmamız kurulmuştur.

Poliüretan hammaddesi olarak da TDI ve MDI ürün gruplarının her ikisinden de Müşteri ihtiyacına uygun sertlik ve renkte Ester ya da Ether bazlı ürünler kullanılmaktadır.

Ürün gruplarımız; inşaat sektöründe kullanılan nozullar, genel amaçlı kullanılan titreşim sönümleyici elek takozları, kalıplık yayları, İş makinelerinin paletleri, kaplinler….

Alçak basınçlı, çift komponentli, max 10kg/dakika dökme kapasiteli, 100 litrelik iki tanktan oluşan ve ısıtma ve vakum tertibatlı bir makine ile yaklaşık 12 metreküplük bir postkür fırını ile üretim yapılmaktadır.

Ürünler

Sertifikaları

ISO 9001
İletişim Bilgileri